Wspaniałe tradycje sezonu świątecznego- mikołajki w polskich szkołach

Sezon bożonarodzeniowy to okres, który wielu osobom kojarzy się z wesołością, wspólnym spędzaniem czasu w gronie rodziny i rzecz jasna z upominkami. Jedną z tradycji bożonarodzeniowych świąt są Mikołajki świętowane w Polsce 6 grudnia. Na Mikołajki wręczamy bliźnim nam postaciom upominki, tradycja ta kultywowana jest także w naszych szkołach i wielu innych oddziałach szkolnych. Urządzanie mikołajek w szkołach to wyjątkowa, zachwycająca i niezmiernie piękna tradycja, która daje niemało przyjemności dzieciom.

prezenty świąteczne

Źródło: pixabay.com

Powinno się pomnieć, że nie każda rodzina zdoła zezwolić sobie na prawdziwe święta. Mnogość dzieci pochodzi z biedniejszych rodzin, zaś Mikołaj w szkole (Mikołaj w szkole) to idealna okazja, aby również takie dzieci zdołały cieszyć się maleńkimi upominkami oraz podarunkami.W trakcie mikołajek urządzanych w szkole, dzieci odwiedza Święty Mikołaj, nierzadko ze swoimi pomocnikami – aniołkami czy elfami. Dzieci mogą spotkać się ze Świętym Mikołajem, porozmawiać z nimi i zdobyć małe przyjemne prezenty. Takie spotkanie ze świętym mikołajem dla wielu niedużych dzieci jest niesłychanie ważnym, znaczącym wydarzeniem. Należałoby więc pielęgnować tradycję Mikołajek w naszych szkołach.

Intrygują Cię zaprezentowane tutaj tematy? Jeśli tak, to rewelacyjnie – użyczamy także dla Ciebie darmowy wgląd do kolejnej witryny.

Mikołajki (impreza na mikołaja) często są tworzone także przez pojedyncze klasy, są to tak zwane Klasowe Mikołajki. W czasie takich Mikołajek losuje się karteczkę z czyimś imieniem, zaś w następnej kolejności robi się tej osobie podarek do pewnej wskazanej, wcześniej ustalonej kwoty.

ciasteczka świąteczne

Źródło: pixabay.com

Częstokroć odbywa się też Klasowa Wigilia, podczas jakiej cała klasa zdoła spędzić przyjemnie czas, spożywając świąteczne potrawy. To także wspaniała bożonarodzeniowa tradycja, która wciąż jest uprawiana w wielu szkołach. Przyjmowanie podarków na pewno jest niezwykle miłe, niemniej jednak jeszcze większą radość powinno nam powodować obdarowywanie innych. Warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat, że to oczywiście dawanie, dzielenie się z innymi jest najważniejszym i najprzyjemniejszym aspektem świąt.