Warto sprawdzić jakie atuty zastosowania ochronników przeciwprzepięciowych

Potrzeba stopniowania ochronników przeciwprzepięciowych w instalacji elektrycznej narzuca używanie ochronników odmiennych kategorii. Są trzy grupy ochronników które zabezpieczają przed przepięciami pochodzenia burzowego i łączeniowego mogącymi wystąpić w sieci która zasila gmach. Wybierając stosowny ogranicznik przepięć należy uwzględnić maksymalne napięcie stałej pracy pomiędzy przewodem fazowym i neutralnym. Znaczący jest układ sieci, także trwałość udarowa powiązana z udarami prądowymi, jakie wywodzą się od uderzenia piorunu.

słup wysokiego napięcia

Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com
Ochronnik przeciwprzepięciowy w razie potrzeby bez ryzyka przejmie falę przepięciową i odwiedzie prąd przepięciowy do uziomu, a nie do instalacji – czytaj więcej. Asekuruje nie tylko przed zmianą napięcia w czasie burzy, ale również łączeniowymi, które występują w sieci zasilającej. Wartością wykorzystywania ochronników jest kompaktowa budowa i prostota montażu. W rozdzielnicy zajmują niedużą ilość miejsca, co w wypadku domów jednorodzinnych ma istotne znaczenie.

Znaczący jest także fakt, że używanie tego wyrobu nie ma limitów, co do zachowania dobranych dystanse pomiędzy osobnymi stopniami – dowiedz się więcej o ogranicznikach przepięć. Wszystkie walory, także parametry techniczne sprawiają, że ochronnik jest bardzo dobrym sprzętem przeznaczonym do budownictwa jedno i wielorodzinnego.

Czyżby na danej stronie (http://www.rkstyl.com.pl/) coś Cię przyciągnęło? Masz ochotę dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat? Nie ma sprawy. Trzeba jedynie wejść w ten link.

Wewnętrzna asekuracja przeciwprzepięciowa polega na wykonaniu zestawienia miejsca neutralnego rozdzielnicy elektrycznej, metalowych powłok kabli, metalowych rur wchodzących do budynku, dodatkowych złączeń wyrównawczych i uziemienia z zasadniczą szyną ekwipotencjalną.

W celu ochrony urządzeń elektrycznych czułych na przepięcia spowodowane trafieniem pioruna konieczna jest wewnętrzna asekuracja przeciwprzepięciowa. Instalacja elektryczna okaże się zabezpieczona, jeżeli w skrzynce elektrycznej umieścimy ochronnik przeciwprzepięciowy i wskaźniki awarii, które zasygnalizują niezbędność zamiany ochronnika.

Szukasz nietuzinkowego artykułu, który opisuje pożyteczne kwestie? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, ponieważ niechybnie Ci się przyda. Uczciwie zalecam ten link (https://www.partnerzy.pl/)!

Ograniczniki powinny być poddawane okresowej inspekcji co najmniej raz w roku, zaś ponadplanowe sprawdzenie trzeba przeprowadzić po wystąpieniu wyładowania piorunowego w budynek. Wybór i przeprowadzenie elementów ochrony odgromowej, tak jak zewnętrznej, jak i wewnętrznej trzeba zlecić elektrotechnikowi.