Tysiące aplikacji mobilnych już w zasięgu ręki!

Z niedawnych wyliczeń wynika, iż w App Store opublikowano około 600 tys. aplikacji, z czego około 450 tys. jest wciąż aktywna i stale znajduje się w sklepie internetowym.

Telefon dotykowy Nokia Asha 311

Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Android Market ogłasza, że posiada pół miliona, niemniej jednak tylko 320 tys.http://www.lexperts.pl/specjalizacje/prawo-karne-skarbowe/ (masz więcej pytań?)jest do pobrania. Tak klasyfikuje się wciąż niedościgniona czołówka i zapowiada się jeszcze długo tak zostanie, ponieważ na dopiero następnym miejscu jest sklep Ovi Store z 50 tys. aplikacji w bazie.

BlackBerry AppWorld zawiera około 40 tys., Marketplace 35 tys., a końcówkę zamyka Samsung Apps zokoło 10 tys. . Nie wiadomo czy to dobra wiadomość, ale w sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200. Rzecz jasna, czekamy na więcej.

Oferowane w różnych serwisach aplikacje pomogą praktycznie w każdej dziedzinie życia. Aplikacje na ipada to nie tylko organizatory, gry czy gadżety. Wiele aplikacji to programy narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne, ale także programy edukacyjne i nawigacje. Warto dodać, że wiele aplikacji jest płatnych, jednak ich koszt to kwota rzędu od kilku do kilkunastu euro. Nie oznacza to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Po prostu ich funkcjonalność jest często mniej zaawansowana. Wymienione aplikacje przydają się nie tylko w telefonach komórkowych, ale także w tabletach (Tablety PC Asus – ciekawe aplikacje pisane są zarówno przez dystrybutorów oprogramowania, jak i przez indywidualnych pasjonatów, którzy później bezpłatnie udostępniają swoje rozwiązania. Warto dodać, że jeśli ktoś chce spróbować własnych sił z tworzeniem aplikacji telefon komórkowy (Telefony komórkowe, komórki, smartfony, smartphone – to powinien skorzystać zarówno z coraz częściej organizowanych warsztatów jak i z masy dostępnych turtoriali i poradników w sieci.