W jaki sposób dobrać kierunek studiów?

Dobór uczelni to wybór na całe życie. Jednak aż 70 proc. Polaków kończy nienależny kierunek. W jaki sposób się zatem do tego zabrać?
Najistotniejsze jest, aby wykonywać to, co się uwielbia – to najczęściej powtarzana wskazówka powiązana z wyborem uczelni.

Wrocław nad Odrą

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com

Humanista bez predyspozycji matematycznych ma nieduże szanse na karierę rachunkowego. A bez serca do swej pracy, będzie tylko przybity. Stąd przed doborem uczelni, w pierwszej kolejności, powinniśmy zastanowić się, co uwielbiamy robić, a także jakie posiadamy dary. Może filologia angielska wrocław jest dla nas w sam raz? Mogą nam w tym dopomóc znajomi, testy predyspozycji zawodowych a także konsultant zawodowy. Aczkolwiek humanistom trudniej będzie odszukać pracę, to są pewne nisze, w jakich sobie poradzą. Gdy wiemy już co nieco o swych możliwościach, czas począć monitorować przemiany na rynku pracy. Im prędzej tym lepiej. Co prawda, analizując propozycje pracy dzisiaj, nie dowiemy się kogo będą poszukiwać pracodawcy za pięć lat, lecz wyrobimy sobie zdanie na temat ich wymagań.

Czy ten materiał Cię zaciekawił? W takim razie sprawdź odmienny polecany serwis bolesławiec pizza, który też posiada absorbujące materiały.

Nie okłamujmy się, gdy skończymy studia wyczekiwania niechybnie będą większe aniżeli dzisiaj, więc warto skoncentrować się na uczelniach, które pozwolą nam się do nich przygotować.

Parę nurtów na rynku pracy jest sztywnych. Po pierwsze chlebodawcy od kilku lat rozglądają się za absolwentami kierunków technicznych, toteż w rankingach politechniki radują się wysoką opinią wśród chlebodawców. Jednakże nie każdy absolwent profilu technicznego ma zagwarantowaną pracę – dzisiaj kłopoty z jej znalezieniem mają choćby inżynierowie budownictwa. Bezustannie poszukiwani są absolwenci Informatyki, acz w mniejszym stopniu administratorzy systemów a bardziej programiści. Także dla humanistów są atrakcyjne nisze. Nie jedynie kierunek jest ważny, ale też specjalizacja. Im w wyższym stopniu niszowa oraz innowacyjna tym lepiej.
Przykładem mogą być prawnicy, jakich jest dużo, ale już tych ze specjalizacją prawo farmaceutyczne jak na lekarstwo. W ostatnim roku pojawiło się co niemiara ogłoszeń, w którym poszukuje się inżynierów specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii. Cały czas dużą popularnością cieszy się pedagogika wrocław.