Telewizory: plazmy, LCD i telewizor LEDowy – który jest najczęściej kupowany?

Już czas wymienić telewizor na nowszy? Wahasz się czy zakupić telewizor plazmowy, tv wyświetlacz ciekłokrystaliczny, czy telewizor ledowy? Przedstawione informacje pomogą Ci w wyborze, wskazują one wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów polecamy obejrzeć ofertę jaką prezentuje sklep internetowy rtv.

Przy wyborze telewizora istotna jest wielkość ekranu, jasność i trwałość.

Czasami możemy zasugerować się marką, najbardziej znane są telewizory panasonic, telewizory samsung, telewizory lg, które oferują ostatnio nowe telewizory 3D, jak również często klienci wybierają telewizory sony.

Główną wadą telewizorów plazmowych jest tworzenie się miejscowych wypaleń na ekranie. Zdarza się to przy zbyt długim wyświetlaniu tego samego jasnego logo stacji telewizyjnej.

Formuła naszej witryny niebywale Ci się podoba? Raduje nas to. Zatem zapewne chcesz przelogować się do nowej strony? Prosimy, dowiedz się ponadto (http://www.n-kom.pl/) jak to zrobić.

Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu zjawisku stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie całego obrazu.W matrycach telewizorów LCD wypalają się zazwyczaj pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LED dzięki technice działania diod i obszernym spektrum barw obraz jest niezwykle ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Ważną zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Zużycie energii w danych TV jest wyraźnie niższe, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest lepsza od trwałości LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w normalnych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, ale na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory znajdują się w ofercie firm Panasonic, Samsung a także LG

Specyfikacje i dane techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie cech nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją dobrego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości telewizora zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy 32-calowy telewizor czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny oraz format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. To ten parametr decyduje na jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów takich jak kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy powinien być dobrze przemyślany, aby odbiornik służył ci przez lata.

Źródło: