Specjalistyczna ocena terenów pod budowę wyśnionego domu

Własny dom bywa celem oraz marzeniem większości ludzi. Fragment terenu, na którym założymy ogród oraz przygotujemy wzorowe miejsce do wychowywania dzieci śni się po nocach właściwie wszystkim. Jak to w życiu bywa na drodze do celu napotkamy multum niespodzianek dlatego tak kluczowa decyzja nie może być podejmowana pochopnie.

Najgorszą rzeczą jaką jesteśmy w stanie zrobić to kierowanie się emocjami w trakcie podejmowania decyzji. Naturalnie, miejsce w którym zbudujemy nasz przyszły dom musi rozpalać w nas określone emocje, aczkolwiek w momencie podejmowania decyzji górą powinna być zimna kalkulacja faktów.Zakopane niedogodności.

Kluczową kwestią jest zrozumienie, że dom – budowa domów kraków budujemy na dziesiątki lat. W tym czasie warunki atmosferyczne zmienią się wielokrotnie, od przeszywających zim, przez gwałtowne deszcze, które powodują podtopienia piwnicy, po upały. Kluczową rolę odgrywa rodzaj gruntu na jakim zbudujemy nasz dom – budowa domu kraków – więcej….

fundamenty

Autor: BoneDaddy.P7
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bonedaddy/2791636546/sizes/o/

Wody gruntowe powinny być jak najgłębiej, ułatwi to przygotowanie izolacji przeciw wodnej i przydomowej oczyszczalni ścieków. Wszelkie grunty organiczne, rozmoczone i miękkie gliny oraz luźne piaski będą nieodpowiednim wyborem do budowy domu naszych marzeń. Tego typu pułapek jest bardzo dużo dlatego nie powinniśmy oszczędzać na zawodowcu, firma geotechniczna zbada wszystko, co jest najważniejsze a my zyskamy pewność na jakich terenach zamierzamy zbudować dom – clik!.Uważajmy na pozory.

Należy spojrzeć na okolicę. Czy dookoła znajduje się dużo stawów, jak wysoko stoi woda w rowach melioracyjnych i w jakiej ilości występują małe jeziora. Pobliska roślinność również pomoże nam ocenić potencjał wybranego terenu, np. niektóre drzewa potrzebują dużo wody dlatego ich obecność powinna dać nam do myślenia. Opłaca się aby firma geotechniczna wykonała odwierty i sprawdziła teren, może się okazać, że nasze upragnione lokum będzie potrzebowało regularnych remontów, które skutecznie osuszą rodzinny budżet. Popękane ściany, pleśń, grzyby czy zalany garaż na pewno nie zapewni spokojnego mieszkania. Zwłaszcza, że dom z reguły ma służyć przez dziesiątki lat.