Archiwum: Internet

Internet

Google oznacza witryny mobile-friendly

Bardzo wielu ludzi posiada smartfony, dzięki którym stale może mieć dostęp do sieci. Nierzadko zdarza się tak, że smartfony zastępują laptopy, zarówno podczas pracy, jak i rozrywki. Możemy na nich czytać książki, oglądać filmiki i filmy, surfować w Internecie, notować, robić praktycznie wszystko. Kłopot pojawia się wtedy, gdy natrafimy na witrynę niedostosowaną do tego typu sprzętu. Trudno nam wtedy cokolwiek odczytać, musimy powiększać treść i zmieniać orientację telefonu.

Prędkie poszukiwanie domen za pośrednictwem prostej wyszukiwarki

Teraz dużo firm zajmuje się szukaniem, sprzedażą i rejestracją domen. Wchodząc na stronę internetową takiej firmy niezwykle często można się natknąć na wyszukiwarkę domen, dzięki jakiej możesz samodzielnie sprawdzić i wyszukać wolne domeny. Pośród najpopularniejszych domen globalnych możemy wyróżnić takie domeny, jak na przykład net, org, eu, tv bądź też com.

Specjalistyczny druk wielkoformatowy w Warszawie, z jakich powodów powinniśmy się nim zainteresować?

W miastach akademickich znajduje się bardzo dużo punktów ksero. Niektóre z nich zajmują się kserowaniem i drukowaniem książek i plików pochodzących z Internetu. Po bardziej szczegółowym przygotowaniu drukowane są także prace zaliczeniowe, umowy, różne regulaminy i dowody osobiste.

Domena internetowa – czym jest, ile kosztuje i gdzie wolno ją nabyć?

Planując założenie strony internetowej bądź firmy w Internecie niezbędne jest posiadanie domeny internetowej. Domena internetowa to nazwa, pod którą mieści się Twoja strona internetowa, na przykład „mojafirma.pl”. Jeśli dobrze napiszesz do wyszukiwarki internetowej nazwę domeny oraz wciśniesz Enter, otworzy się strona, którą reprezentuje właśnie ta domena. Domeny wyznaczają także adres poczty elektronicznej, przykładowo jankowalski@mojafirma.pl. Posiadanie domeny jest potrzebne, jeśli chcemy funkcjonować w Necie.