Archiwum: dokumenty

dokumenty

Niesprawny komputer przenośny? Dla informatyków z serwisu w Gdańsku to żaden problem

Innowacyjna technika ewoluuje się błyskawicznie. Na co dzień w telewizorze jesteśmy w stanie obejrzeć reklamy ultranowoczesnych urządzeń, które ułatwiają nasze funkcjonowanie. Na nieszczęście mnóstwo urządzeń zaprogramowanych jest tak, aby po paru latach nie nadawało się do wykorzystania.

Czym jest kredyt inwestycyjny oraz na jaki zamysł wolno go uzyskać?

Kredyt inwestycyjny jest to kredyt bankowy, jaki jest oddawany na przeróżne cele, między innymi na otworzenie, przekształcenie lub powiększenie przez kredytobiorcę majątku trwałego, mało tego kredyt inwestycyjny jest również udzielany na kupno wartości prawnych oraz niematerialnych czy też nabycie udziałów w jakimś konkretnym przedsiębiorstwie. Kredyt ten wolno też pozyskać na kupno papierów wartościowych.

W jakich okolicznościach wizyta w kancelarii prawnej jest konieczna.

Obcokrajowiec ubiegając się o narodowość w kraju, w którym pragnie zamieszkać powinien wypełnić mnóstwo papierów. Dobrym posunięciem będzie również, żeby wcześniej skorzystał z rad w kancelariach prawnych, ponieważ nie zawsze może być dla niego przejrzyste co w takich papierach jest uwzględnione.

Niekiedy dokumenty należy zniszczyć

W wielkich i mniejszych firmach potrzebne są niszczarki. Niszczenie dokumentów to poważna sprawa. Jeszcze całkiem niedawno dokumenty wystarczyło podrzeć i wyrzucić do kosza. Teraz w związku z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych i w związku z tym, że firmy wolą by jakiekolwiek informacje jej dotyczące nie trafiały poza bramy przedsiębiorstw, ważne jest by móc od ręki zniszczyć niektóre dokumenty.

Na czym polega praca przysięgłego tłumacza? Czy taki profesja jest interesujący?

Zdawać by się mogło, iż poznanie dogłębnie dowolnego języka – czy to od strony formalnej, czy bardziej powszedniej, „slangowej”, jest fundamentem w wypadku pracy tłumacza. Co więcej powinien znać on konteksty kulturowe, jakie zapewniają uchwycenie idiomów bądź bardziej lokalnych odmian języka. Jest to niezwykle obszerny wachlarz wiedzy, jednak jeżeli interesują nas przekłady przysięgłe, będzie on skąpy. Dobrze jest zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi tego zawodu, gdyż to pozwoli zauważyć różnice pomiędzy pracą zwyczajnego tłumacza a przysięgłym tłumaczem.