Czym się kierować wybierając biuro tłumaczeń dla firmy? Na co powinno się zwrócić uwagę?

Często jest tak, iż wybierając odpowiednie biuro tłumaczeń dla naszej firmy, kierujemy się głównie ceną ofert, które znaleźliśmy w sieci. Natomiast, jeżeli działamy na dużej ilości rynków, to potrzeba nam specjalistów w różnych językach, powinniśmy postarać się znaleźć kompleksową usługę. Oprócz tego trzeba wybrać prawdziwych profesjonalistów, jakim przecież powierzamy ważne, często poufne dokumenty, odnośnie kluczowych dla firmy interesów. Jak zatem znaleźć takie biuro tłumaczeń, które sprawdzi się całkowicie?

tłumaczenie

Autor: _ Kripptic
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba sprawdzić, jak prezentuje się doświadczenie takiego biura. Możemy dla przykładu przejrzeć portfolio prac, które z reguły znajduje się na stronie firmy w internecie. Im pokaźniejsze doświadczenie, jak chodzi o tłumaczenia (znacznie więcej zobaczysz na tym rzecz jasna lepiej. Dobrze jest też dowiedzieć się jak duże jest tego typu biuro (artykuły do biura), jakie nas interesuje. Jeżeli posiada sporą rzeszę zatrudnionych osób, lub będących w stałej współpracy pracowników, tym większa szansa na to, że nie jest to ktoś początkujący. Poza tym, mamy większe szanse na dość sprawną obsługę, na przykład na wypadek pilnych zleceń. Nie wybierajmy od razu najtańszej opcji na rynku. Za ceną bowiem stoi także poziom wykonanego zlecenia. Z tego powodu trzeba zdecydować się na optymalną ofertę, której cena nas nie zrujnuje. Istotne jest to, że większe biura posiadają lepszy cennik, ponieważ mogą sobie na coś takiego pozwolić. Oprócz tego, zlecając hurtową ilość tłumaczeń, na przykład kiedy w grę wchodzi dłuższa współpraca, z pewnością będziemy mogli liczyć na mniejszą cenę jednostkową. Oprócz tego firmy większe na pewno mogą sobie pozwolić na narzędzie CAT, który ogromnie przyspiesza pracę.

tłumaczenia

Dobrze jest w związku z tym zapytać czy firma dysponuje takim programem. Jest to bowiem ogromny plus, na przykład taki, iż można zachować pamięć tłumaczeniową. W ten sposób będziemy pewni, iż prawie identyczne papiery tłumaczone w długim odstępie czasy, okażą się spójne pod względem terminologii. Świadczy to o dużym profesjonalizmie. Na koniec upewnijmy się czy takie biuro posiada ofertę dla firm. Będzie to znaczyło, iż biuro (czytaj w serwisie) wie doskonale na czym tego typu współpraca wygląda oraz jest w stanie jej podołać. Tego typu biuro bowiem powinno być ciągle dyspozycyjne jak również mieć taki sztab ludzi, który jest w stanie zapewnić płynną jak i profesjonalną obsługę, a poza tym daje możliwość zoptymalizowania naszych wydatków. Tego typu biuro będzie najlepsze.